Každá situácia, udalosť, čo sa nám stane v živote nám má niečo povedať. Má nás niečo naučiť. Aby sme vedeli žiť život lepšie, poriadnejšie a podobne. Ale k čomu nás majú naučiť problémy s technikou? Hlavne s tou elektronickou? Sú to problémy, ktoré pozná asi každý z nás. Rovno vtedy, keď najviac potrebujete, aby vám fungoval, vám zrazu prestane fungovať.

internetové sítě.jpg

Stalo sa to aj mne. Celý rok sme pracovali v škole na cvičeniach na školských počítačoch. Na skúšku sme si však mali doniesť vlastný notebook, pretože sme mali takú učebňu, v ktorej počítače neboli. To by nebol taký problém, keby sa mi počítač víkend pred skúškou nepokazil. Nielen to, že som nemala notebook na skúšku, ale nemala som asi notebook na to, aby som si to precvičila. Hotová pohroma. Doma som potom našla starší notebook, na ktorom som sa mohla danú látku naučiť, ale ten musel byť neustále pripojený v elektrine a miestnosť, ktorú sme mali na skúšku nemala pri každej lavici zástrčku na notebooky. Proste problémy a komplikácie, ktoré mi dokážu pokaziť celý deň.

notebook.jpg

Stalo sa niečo také aj vám? Ja by som vám vedela takýchto príkladov rozprávať viac..
Potrebujem sa učiť po ceste vlakom z notebooku a čo sa nestane? Notebook mi nejde bez toho, aby som ho nemala zastrčený v elektrine. Mobil mám tlačidlový, takže doňho si to nestiahnem. Dalo by sa to riešiť, keby som to zistila doma. Mám predsa tlačiareň… No a ešte keby boli zásuvky vo vlakoch ako sľubujú. Ale, sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú.
Kamarát programátor mi raz rozprával príbeh, že keď programoval jeho kamarát robotov, tak sa mu stali všelijaké zážitky. Napríklad raz, keď robot pekne fungoval – zodvihol nejakú vec, zakrútil ju a položil ďalej na pás. Toto mal robiť dookola, ale raz sa zacyklil a začal robiť toto: zobral vec, zakrútil ju opačne a hodil za seba. Pre mňa to bolo veľmi vtipné, ale on sa asi až tak nesmial.

26.7.2019